Segítség emésztőszervi panaszok esetén

Egyre gyakoribbak mind a felnőtt, mind a fiatal lakosság körében az olyan emésztőrendszeri problémák, amelyek az alkalmakénti vagy mindennapos haspuffadás, bélgyulladások, emésztési panaszok, reflux vagy épp az étkezéssel nem arányos mértékű testsúly növekedés vagy csökkenés formájában jelentkeznek. A legtöbb esetben a puffadásos tünetek mögött korábban nem diagnosztizált hisztamin intolerancia, pajzsmirigy működési probléma vagy akár a hasnyálmirigy inzulintermelésének megváltozása állhat.

Az esetek gyakran ételintoleranciára, érzékenységekre, illetve a stresszes életmódból fakadó hormonegyensúly-eltolódásokra vezethetőek vissza, de a mozgásszegény életmód és a nem megfelelő minőségű ételek fogyasztása is állhat a tünetek hátterében.

Mi, az Egészségközpontban a tünetek mögött álló okokat keressük és gyógyítjuk, ezért a belgyógyászati betegségek kezelésében is különbözünk a megszokott kezelési protokolloktól. Nem alkalmazunk invazív vizsgálatokat, azaz a beteg testébe bőrön, nyálkahártyán vagy más testnyíláson keresztül behatoló fizikai beavatkozást nem végzünk, de a részletes feltérképezés érdekében a hagyományos kínai orvosi kivizsgálást labordiagnosztikai elemzéssel és frekvencia alapú vizsgálatokkal egészítjük ki.

>>A komplex kivizsgálás menetéről bővebben ide kattintva olvashat! 

Akivel az állapotfelmérésen találkozol

Hagyományos kínai orvosunk és alapítónk

„Holisztikus gyógyítóként az egészségtudatosság fontosságát igyekszem átadni a pácienseknek. Azt a nézetet, hogy nem áldozatai vagyunk a körülményeknek, hanem igenis sokat tehetünk magunkért azzal, ha odafigyelünk testünk jelzéseire, megértjük a működését és megőrizzük egészségünket, megelőzzük a betegségeket. Az emberek többsége nem így éli az életét, ezért időbe telik az áthangolódás. E folyamat előrelendítése számomra az egyik leghangsúlyosabb feladat a munkámban. Ugyanakkor orvosként azt is felemelő látni, amikor valakit sikerül meggyógyítani az endometriózisból, PCO szindrómából, amikor csökkenteni tudom a stroke utóhatásait vagy egy lebénult végtagot újra mozgásra tudok bírni vagy éppen az állandó fülzúgással küzdőknek ismét csendes napot tudok hozni.  Ez az elhivatottság kíséri végig az életemet is.”

 

Papp János